• Turniej RUN

18 czerwca od godz. 9.00 do 13.00 zapraszamy na Turniej RodziceNauczycieleUcziowie i Dzień Patrona, który odbędzie się na boisku szkolnym.

• Czytają, bo lubią...- i robią to znakomicie! Sukces dziewcząt  na II Gminnym Konkursie Propagującym Czytelnictwo
          • Czytają, bo lubią...- i robią to znakomicie! Sukces dziewcząt na II Gminnym Konkursie Propagującym Czytelnictwo

Dnia 28 maja 2018 roku w Gimnazjum im. płk. K. Zenktelera w Buku odbył się II Gminny Konkurs Propagujący Czytelnictwo „Czytam, bo lubię” pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Buk , pana Andrzeja Jankowskiego zorganizowany przez bibliotekarkę, p. Izabelę Wrzyszcz-Starostę. Spotkanie było świetną okazją, by wsłuchać się w słowo czytane i wspólnie przenieść się w magiczny świat literatury. W tegorocznej edycji zadaniem uczniów było zaprezentowanie ulubionego fragmentu z wybranej powieści Małgorzaty Musierowicz. Naszą szkołę reprezentowały : Natalia Wrona z klasy VII, Wiktoria Bartczak i Zofia Skomra – obie z klasy VI. Wszystkie dziewczyny znakomicie się spisały. W jury zasiedli: p. Hubert Wejman- redaktor naczelny ,,Kosyniera Bukowskiego” ,p. Grażyna Andrzejewska - dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Buku oraz p. Dorota Prostak– bibliotekarka z Biblioteki

• Utalentowane tancerki

Patrycja Milkowska, Martyna Galas, Wiktoria Bartczak i Oliwia Leśniewska to nasze cztery utalentowane tancerki, które wytrwale trenują w Opalenica Dance Studio. Nasze szóstoklasistki, zdobyły już uznanie i wiele nagród. Umiejętności dziewcząt i całego zespołu mogliśmy podziwiać niedawno na szkolnym festiwalu tańca, zorganizowanym przez SU.

• Śremsong 2018 - wyróżnienie dla Julii, Agaty i Darii

W dniu 22 maja 2018 roku, nasze cztery uczennice: Daria Kańduła - kl. II, Julia Kańduła-kl.V, Agata Suwiczak - kl.V, Nadia Grzymska - kl.V oraz dzieci z naszej szkoły, które należą do chórku ,,Parafialne serduszka" brały udział w XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej - Śremsong 2018. Wszystkich prezentujących swoje piosenki i utwory religijne w tym dniu było 38 wykonawców (soliści ze szkół podstawowych, gimnazjum, chóry szkolne lub kościelne oraz zespoły). Przegląd był poświęcony tak, jak co roku Janowi Pawłowi II i zorganizowany z okazji Jego urodzin. Konkurencja była duża, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Jury wydało werdykt. Wyróżnienia tego dnia otrzymało 12-stu wykonawców, w tym również nasi uczniowie:Daria Kańduła kl.II, Julia Kańduła kl. V. Agata Suwiczak kl.V oraz nasze dzieci z chórku ,,Parafialne serduszka".

• Sukces Muminków

22 maja br. najstarsza grupa przedszkolna "Muminki" wystąpiła w Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Buku i zdobyła tytuł: "Małe Śpiewające Junki" III Festiwalu Piosenki Dziecięcej - "Przedszkolak potrafi śpiewać". Dzieci zaprezentowały dwa utwory: "Hymn dzieci" oraz układ taneczny "Brazylijska Samba". Jest to drugi puchar zdobyty przez naszą grupę, która reprezentowała przedszkole w Niepruszewie.

• WZOROWA ŁAZIENKA

Uczestniczymy w konkursie WZOROWA ŁAZIENKA. Od 9 kwietnia można oddwać głosy na naszą szkołę. Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Wygraną w konkursie przeznaczymy na remont łazienki dziewcząt. Liczymy na wsparcie rodziców i wszystkich przyjaciół. Dziękujemy za oddane głosy.

• Kolejny sukces Darii Kańduły

Z radością zawiadamiamy o kolejnym sukcesie uczennicy naszej szkoły. Daria Kańduła z klasy drugiej zdobyła drugie miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Filmowej o "Złoty Laur" Stowarzyszenia "Galiarda".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Klasa VII i ballady
      • Inscenizacje legend klasy IV
      • Muminki w klasie IV
      • Bazyliszek klasy IV